הדפסה

מי קונה זהב בישראל?

כניסות: 154

זהב הינה אחת המתכות היקרות והמבוקשות ביותר בעולם, וגם בישראל. מעבר לתכונות האסתטיות המיוחדות של זהב, מדובר במתכת אשר שומרת על ערכה לאורך זמן ומהווה אפיק השקעה אטרקטיבי עבור אנשים פרטיים ומשפחות. ניתן למצוא זהב בתכשיטים, שעונים, פריטי יודאיקה, פמוטים, מטבעות זהב ואוספים מסוגים שונים. בשל ערכו הרבה של הזהב, תמיד ימצא גוף עסקי אשר ישמח לרכוש מכם את הזהב במחיר מקסימלי.

כיצד נקבע ערכו של הזהב?

ערכו של זהב טהור נקבע במסגרת מסחר בינלאומי על בסיס יומי. המחיר נקוב בדולרים ומשתנה בהתאם לכוחות היצע וביקוש ברחבי העולם. ההיסטוריה מראה שדווקא בעיתות משבר, ממריא מחיר הזהב למעלה. בכל פריט זהב קיימת כמות שונה של זהב. בכדי לחשב את כמות הזהב יש לשקול את הזהב, ולהביא בחשבון את ריכוז הזהב בפריט. מחיר הזהב הרשמי מתייחס לזהב טהור, בעוד שבתכשיטים שונים עושים שימוש בזהב המעורבב עם מתכות אחרות.

תכשיטנים וצורפים זקוקים לזהב

כשמנסים לברר מי קונה זהב במזומן, חייבים להביא בחשבון קודם כל את התכשיטנים והצורפים – עבורם הזהב הינו חומר גלם יקר ומבוקש. תכשיטנים מייצרים תכשיטים חדשים כל הזמן, וזקוקים לחומר הגלם היקר בכמויות גדולות. זה לא משנה אם יש ברשותכם פריט זהב ישן או שבור, שכן ניתן להתיך את הזהב ולהופכו מחדש לזהב טהור.

חנויות תכשיטים

כביכול, חנויות תכשיטים מתעסקות אך ורק במכירה של תכשיטים חדשים (טבעות אירוסין, טבעות נישואין, שרשראות, תליונים וכו'). אלא שבפועל, רוב החנויות קשורות במישירין או בעקיפין לתחום של מסחר בזהב. ברגע שתנסו לברר מי קונה זהב במזומן, תבינו שכמעט כל חנות תכשיטים תשמח לשלם בנדיבות עבור חפצי הזהב שלכם, בין אם מדובר בתכשיטים ממש או כל פריט אחר, כולל מטבעות ישנים מזהב.

אספנים וקוני ירושות

ישנם אספנים אשר מתמחים ברכישת זהב ותכשיטים ישנים. אספנים עשויים להתעניין בפריטי זהב בשל הערך הסנטימנטלי שלהם או בשל כמות הזהב שיש בהם. בד"כ מומלץ לפנות אל אספן, כשרוצים למכור פריט זהב שהינו בעל ערך אומנותי (למשל טבעת עתיקה בעיצוב מיוחד). במקרים אלו, אספן יוכל לספקת את הצעת המחיר הטובה ביותר.

סוחרי הזהב

ישנן גופים אשר מתמחים אך ורק במסחר בזהב. גופים אלו סוחרים בכמויות גדולות של זהב על בסיס יומי, ויוכלו לספק בד"כ מחיר אטרקטיבי. מי קונה זהב במחיר הטוב ביותר? קשה להגיד וכנראה שאין מנוס מהשוואת מחירים מהירה. כיום ניתן לקבל הצעת מחיר מהירה בטלפון ואף לשלוח תמונות כדי לקבל הצעה מדויקת. סוחרי זהב הינם גופים מנוסים מאד שמכירים את כל סוגי התכשיטים, ויוכלו לספק הצעה על המקום. בשונה מחנות תכשיטים, סוחר זהב יוכל להגיע עד אליך כדי לספק הצעת מחיר אטרקטיבית לכל פריטי הזהב שברצונך למכור.