הדפסה

מכירת יהלומים ישנים

כניסות: 2691

היהלום הינו מינרל פחמני אשר ידוע בחוזקו האדיר (המינרל החזק בטבע) אך כמו כן גם ביוקרה שלו עבור האדם והאלגנטיות והיופי שהוא מקרין כלפי חוץ. מאחר ומחירי היהלומים נמצאים תמיד במגמת עלייה, אנשים רבים נוהגים למכור את יהלומיהם הישנים ולפדות את החומר לכסף מזומן. אין ספק כי מדובר ברווח נקי – גם השתמשתם בתכשיטים ובסוף השימוש, קיבלתם "זיכוי" כספי בתוספת רווח נקי. להלן עיקרי התהליך.

 

 

האם יהלומים באמת מתיישנים?

מאחר והיהלום הינו החומר החזק בתבל, ניתן להגיד שהזמן אינו מהווה פקטור עבור מינרל זה ולכן הוא אינו מתיישן לעולם. מה שכן מתיישן הוא הטעם של האדם בתכשיטיו והצורך בשינוי והתחדשות. מכירת יהלומים ישנים מאפיינת סוגי תכשיטים אשר בהם אין לנו עוד שימוש, לעיתים רבות לא אנחנו אלה אשר רכשו אותם מלכתחילה, כמו במקרי ירושה. יהלומים ישנים שווים בסופו של דבר כסף רב ואתם יכולים להשתמש בכספי התמורה עבורם על מנת לרכוש תכשיט יהלומים חדש או לקבל את תמורתו במזומן.

 

כיצד נקבע מחיר היהלום?

לעומת מדד מחירי הזהב אשר מתפרסם מדי יום בבורסת ניו יורק, מכירת יהלומים ישנים אינה טומנת בחובה היעזרות במחירון כלשהו או מדד. אומנם קיים מחירון יהלומים מלוטשים עבור העוסקים במקצוע זה באופן סיטונאי אך מחירון זה אינו מתפרסם ברבים וגם לא יעיל עבור האזרח הפשוט אשר מעוניין למכור בכמויות קטנות ולא במסות גדולות. מחיר היהלום נקבע ע"פ 4 פרמטרים עיקריים שהם הבהירות (clarity), צבע (color), החיתוך (cut) והמשקל (carat). ככל שהיהלום איכותי וגדול יותר כך הוא שווה יותר במחירים הנקבעים ע"י היצע וביקוש.

 

מי קונה יהלומים ישנים וכיצד?

 

גורמים רבים ישמחו לרכוש מכם יהלומים ישנים, ביניהם תכשיטנים, חנויות תכשיטים, רשתות יוקרה ואף קנייני זהב ויהלומנים פרטיים. במידה ויש בידכם תעודות אשר מעידות על טיב היהלומים שבתכשיט, התהליך יהיה מאוד קצר ללא עיכובים. במידה ואין בידכם אסמכתאות מתאימות, יישלח היהלום לבדיקה אצל גמולוג, אשר יבחן תחת זכוכית מגדלת ותוך שימוש במשקל דיגיטאלי רגיש ביותר את תכונות ומשקל היהלום ובהתאם לכך, ייתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת.