הדפסה

מכירת זהב ישן / כיצד ניתן למכור זהב ישן?

כניסות: 7740

כיצד ניתן למכור זהב ישן?

מחיר הזהב עולה בערכו מדי שנה – וזאת עובדה שאין עליה עוררין. כעת ניתן לנצל את העניין גם לצרכים פרטיים על ידי מימוש כספי מיידי והפיכת החומר היוקרתי למזומן באמצעות מכירתו. כיצד עושים זאת? להלן עיקרי התהליך.

 

מכירת זהב ישן – חשיבות המקצוענות בתחום

תכשיטים ישנים שרכשתם, שקיבלתם בירושה או במתנה, תכשיטים שכבר אבד עליהם הקלח ונשברו או פשוט תכשיטים שאתם בטוחים שכבר לא תשתמשו בהם יותר – כל אלה ניתנים למכירה במקומות מוסדרים שידעו לקבוע את ערכם הכספי ולתת לכם את המחיר הראוי. כל שעליכם לעשות הוא למצוא מישהו שעוסק בקניית זהב ישן אך חשוב ביותר להיזהר מנוכלויות! מודעות רבות של "קניית זהב במזומן" ע"י גורמים כאלה ואחרים עשויה להסתיים כשידיכם אינה על העליונה ותקבלו סכום נמוך שאינו תואם למציאות. חשוב מאוד להבין כי כאשר מוכרים זהב, מוכרים למעשה חומר אשר עשוי להוות חלק מסך השלם, אלא אם מדובר על זהב טהור לחלוטין (24 קראט). בכל המקרים התשלום מוענק בתמורה לערך הזהב בתעריף פר גרם אשר נקבע מראש וניתן למיקוח. אם אתם יכולים לאפיין את תכולת התכשיט, משקל הזהב בו ומידת הטוהר באמצעות מסמכים מתאימים, מה טוב! אם לא, אל חשש שכן מבדקי מעבדה יוכלו לזהות בדיוק ממה מורכב התכשיט שלכם ולתמחר אותו כהלכה.

 

תהליכי המכירה - אלו אפשרויות עומדות בפנינו?

רצוי מאוד להתקשר עם קונה זהב שהוא גורם וותיק ומנוסה בתחום על מנת לקבל את מלוא ערך התכשיט ולהפוך אותו למזומן לשימוש מידי. לכן מומלץ לפנות אל חנויות תכשיטים, תכשיטנים וגם אל חברות הפועלות במרחב האינטרנטי. כאשר פונים אל חנויות תכשיטים ותכשיטנים מומחים, ערך הזהב נקבע לאחר בדיקה דקדקנית אשר כוללת את בחינת התעודות והקבלות על התכשיטים (אם ישנן) אך גם בדיקות מעבדה. יש לקחת בחשבון כי תהליך זה עשוי להסתיים בהצעת מחיר נמוכה יחסית, עקב עלויות התפעול ומחירי הבדיקות. האופציה הנוספת היא כאמור לפנות אל חברות הפועלות במרחב האינטרנטי. בתהליך זה מתואמת פגישה בבית הלקוח, מוערך שווי קניית הזהב בו במקום (באמצעות בדיקות חכמות ופשוטות ובדיקת המסמכים אם ישנם) ומשולמים מלוא הסכומים ללקוח. ההצעות פר גרם זהב בהחלט משתלמות באופציה זו עקב עלויות תפעול נמוכות.