מי קונה זהב ישן

זהב הינו אחד המתכות המבוקשות ביותר בעולם ומהווה סמל ליוקרה, יופי ואסתטיקה מרהיבה. גם "זהב ישן" נחשב לאיכותי אך בהחלט ניתן להגיד כי ישנם מוצרים מזהב, לרבות תכשיטים, שעונים ואף פמוטים אשר אין לנו כבר צורך בהם. במקרים כאלו, כאשר אין לנו בנוסף גם איזשהו רגש סנטימנטלי חזק ביותר לחפצים אלו, ההמלצה היא למכור את הזהב לכל המרבה במחיר. אז מי קונה זהב ישן? להלן השחקנים המרכזיים.

תכשיטנים קונים זהב

תכשיטנות הינה מקצוע תובעני ביותר. מדובר בלקיחת חומר והפיכתו למוצר מוגמר ומושלם. כאשר מדובר בזהב, הביקוש הגבוה למוצרי איכות מחייב את התכשיטנים ליצור מוצרים ייחודיים, לעיתים רבות אף ברמת ניקיון זהב גבוהה ביותר (18 עד 24 קראט). תכשיטנים רבים רוכשים זהב ישן ומציעים סכומים נאים עבורו שכן הם מתיכים את הזהב והופכים אותו למוצר מוגמר ששווה במאות אחוזים משווי החומר. תכשיטנים אשר רוכשים זהב ישן בודקים את איכות הזהב ומציעים מחירים הוגנים, אך לעיתים רבות מתחת לערכו בשוק עקב העלות התפעולית הכרוכה בעבודתם. במידה ואתם מעוניינים למכור זהב לתכשיטן, עליכם לאתר אותו בעצמכם – זוהי מלאכה קשה אך משתלמת בדרך כלל, במיוחד כאשר הוא עשוי להציע לכם תכשיט חדש תמורת הישן בין אם בתוספת תשלום ובין אם לא.

חנויות תכשיטים

חנויות התכשיטים ברוב המקרים מספקות מוצרים מוגמרים אשר יוצרו ע"י תכשיטנים בעבודת יד או בפס ייצור המוני יותר. חנויות תכשיטים רבות ובעיקר רשתות גדולות מציעות לרכוש זהב ישן מאנשים פרטיים ולעיתים אף בתמחיר אשר גבוה מהמחיר הממוצע בשוק. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי רשתות תכשיטים מעין אלו מספקות זהב בכמויות גדולות ליצרני התכשיטים ומקבלות בתמורה סכומי כסף גדולים למדי. זאת לעומת התכשיטנים אשר משתמשים בזהב בעצמם לעבודותיהם הפרטיות.

קנייני זהב

ישנם עסקנים פרטיים וחברות אשר כל עולמם סובב סביב תהליכי הקנייה והמכירה של הזהב. ניתן להגיע אליהם באמצעות האינטרנט, להזמין נציג מטעמם לביתכם ולקבל את התמורה בעד הזהב בו במקום, במזומן וללא שאלות נוספות. מלבד ליתרון ברור זה, ניתן למנות יתרון נוסף והוא התמחיר הגבוה שאתם עשויים לקבל תמורת הזהב (עלויות תפעול נמוכות של הקניין) כמו גם שבעת המכירה יש בידכם את הזכות להתמקח ולקבל את מבוקשכם תמורת אחד החומרים המבוקשים בעולם.

מטבעות זהב
דילוג לתוכן